آب کردن شکم

6 راهکار برای داشتن شکمی تخت

دکمه‌های مانتویتان بسته نمی‌شود؟ نمی‌توانید پیراهن‌های جذب بپوشید؟ در خرید شلوار به مشکل می‌خورید؟ بارها رژیم‌های مختلف گرفته‌اید اما نتوانسته‌اید از شرّ شکم‌تان راحت شوید؟

نگران نباشید؛ چاقی شکمی از آن دسته چاقی‌هایی است که خیلی از افراد درگیرش هستند. جالب است بدانید که شکم، ناحیه‌ای است که لاغر کردن آن سخت‌تر و معمولا زمان‌برتر است.

پس لازمه رسیدن به آرزویتان – که همان شکم تخت است - صبوری است. ما به شما می‌گوییم چطور می‌توانید با تغییر سبک زندگی‌تان، به آرزویی که همیشه در حسرتش بوده‌اید، برسید. تنها قاعده‌ای که برای از بین بردن چربی‌های شکم وجود دارد، همین است؛ تغییر سبک زندگی و پیروی از عادت‌های جدید. این دقیقا کاری است که رژیم لاغری سریع شکم لیمومی انجام می‌دهد.

  1. مصرف نوشیدنی‌های قندی را به حداقل برسانید

نوشیدنی‌های حاوی قند مانند نوشابه، آبمیوه، نوشابه‌های انرژی‌زا و چای شیرین، مقدار زیادی کالری و قند دارند و به همین دلیل خوردن آن‌ها تاثیر مستقیمی در چاقی شکم دارد.

 از آن‌جایی که این نوشیدنی‌ها تاثیر زیادی در سیر شدن شما ندارند، ممکن است در طول روز مقدار زیادی از آن‌ها را مصرف کنید و چندان هم متوجه این موضوع نباشید. اولین قدم این است که همین حالا مروری بر برنامه‌غذایی روزانه‌تان داشته باشید تا ببینید میزان مصرف‌تان در روز چقدر است. سپس سعی کنید آرام آرام آن را کاهش دهید و به حداقل برسانید. از خودتان انتظار نداشته باشید بتوانید در یک روز، قید تمام نوشیدنی‌های قندی را بزنید. همین که به مرور مقدار آن را کم کنید، عالی است.

(البته مصرف این نوشیدنی‌ها در برنامه‌های غذایی لیمومی، به طور کل ممنوع است)

  1. آب کافی بخورید

همه می‌گویند روزی 6 تا 8 تا لیوان آب بخورید، اما نمی‌گویند چرا. ما دلیلش را به شما می‌گوییم. یکی از دلایل آن این است که آب خوردن زیاد، سوخت‌وساز بدن شما را بالا می‌برد و به کاهش وزن کمک می‌کند.

بهتر است مقداری از آب روزانه خود را قبل از غذا بخورید. این کار باعث می‌شود غذای کمتری بخورید و در هر وعده ، میزان کالری کمتری از حالت عادی دریافت کنید.

 

 

  1. به اندازه کافی بخوابید

من یکی از افرادی هستم که حداقل باید 7 ساعت در روز بخوابم. همین حالا که در حال نوشتن این مقاله هستم، 5 ساعت خوابیده‌ام و چشم‌هایم به شدت می‌سوزد! تحقیقات علمی هم ثابت کرده‌اند که خواب کمتر از 7 ساعت، باعث بهم ریختن نظم بدن و هورمون‌های شما می‌شود و در نهایت به فعالیت بدنی کمتر و پرخوری در روز بعد می‌انجامد. بنابراین خواب شب‌تان را تنظیم کنید تا هم انرژی کافی را در طول روز داشته باشید و هم یکی از عوامل ایجادکننده چاقی را از بین برده باشید.

 

  1. پروتئین بیشتری مصرف کنید

باز هم تحقیقات ثابت کرده‌اند که مصرف پروتئین، بیش از آنچه که فکرش را بکنید، اهمیت دارد. این تحقیقات نشان می‌دهند افرادی که در برنامه‌های غذایی‌شان پروتئین بیشتری مصرف می‌کنند، چاقی شکمی کمتری نسبت به افرادی که پروتئین کمی می‌خورند، دارند. بنابراین سعی کنید روزانه در یکی از وعده‌های غذایی‌تان پروتئین (گوشت، ماهی، لبنیات، تخم‌مرغ و...) را بگنجانید.

 

  1. پیاده‌روی کنید

پیاده‌روی را دست‌کم نگیرید. اگر پیاده‌روی برایتان سخت است، تکنیک 5 دقیقه را امتحان کنید. این تکنیک می‌گوید اگر کاری شروعش برایتان سخت است و ممکن است از انجام دادنش منصرف شوید، به خودتان بگویید فقط برای 5 دقیقه انجامش می‌دهم. تکنیک 5 دقیقه باعث می‌شود زودتر کار را شروع کنید و در اکثر مواقع هم بیشتر از 5 دقیقه آن را انجام خواهید داد.

شاید اجرای این تکنیک برای پیاده‌روی کمی عجیب باشد. شما می‌توانید به جای 5 دقیقه، بگویید فقط 10 دقیقه پیاده‌روی می‌کنم. اما به هر حال می‌توانید با استفاده از آن، شروع پیاده‌روی را برای خودتان راحت‌تر کنید.

(البته در برنامه‌های غذایی لیمومی، اگر هدف اصلی کاهش وزن باشد، حداقل زمان پیاده‌روی 30 دقیقه است. چون بدن تازه بعد از دقیقه 11ام، وارد فاز چربی‌سوزی می‌شود)

 

  1. رژیم لاغری سریع شکم لیمومی

رژیم لاغری لیمومی ، تمام جنبه‌های کاهش وزن اصولی و سالم را رعایت می‌کند و با توجه به سوخت‌وساز بدن شما تهیه می‌شود. یعنی متخصصان لیمومی با توجه به اطلاعاتی که از شما دریافت می‌کنند، برنامه‌ای را به شما می‌دهند که میزان غذای دریافتی بدن (ورودی) و میزان سوخت‌وساز (خروجی) شما را به تعادل برساند. این روند مانع از ذخیره شدن چربی در بدن می‌شود و اندام شما را به تناسب می‌رساند.

 

سخن پایانی

در آخر باید بگوییم که نیازی نیست تمام این عادت‌ها را یک‌شبه ایجاد کنید. کافی است دو مورد را انتخاب  کنید و به مدت 21 روز روی همان‌ها تمرکز کنید. زمانی که آن دو عادت در شما به وجود آمد، به سراغ دو مورد بعدی بروید.

بله... میدانیم که این کار زمان‌بر است. اگر یادتان باشد همان اول هم گفتیم که برای لاغری شکم باید صبوری کنید. اما بدانید که آرام پیش رفتن، بهتر از تصمیمات عجولانه است. قطعا شما نمی‌توانید طی چند روز، کل سبک زندگی‌تان را از این رو به آن رو کنید. پس با قدم‌های کوچک شروع کنید. قول می‌دهیم این کار بهتر جواب دهد. از طرفی وقتی نتایج عادت‌هایی را که در خودتان ایجاد کرده‌اید، ببینید، ترغیب می‌شوید که به سراغ بقیه موارد بروید.

 

برای دریافت رژیم لاغری لیمومی می‌توانید از این لینک اقدام کنید.

سیستم ارسال دیدگاه توسط CComment