تناسب اندامکاهش وزن

راز پیاده روی برای لاغری را اینجا کشف کنید!

برای لاغر شدن و رسیدن به اندامی زیبا و متناسب، راه‌های زیادی وجود دارد؛ اما ورزش کردن یا رژیم گرفتن؛ مساله این است؟ راستش برای من که چندان آدم اهل ورزشی نیستم و همیشه معضل رفتن به باشگاه و کلاس‌های ورزشی آزارم می‌داد، ورزش‌کردن برای رسیدن به وزن ایده‌آل جزء کارهای سخت و طاقت‌فرساست.

هربار که به سراغ برنامه‌های رژیم لاغری می‌رفتم، در کنارش تاکید به ورزش‌های سبک یا پیاده‌روی را هم می‌دیدم. گذاشتن عادت پیاده روی برای لاغری در برنامه روزانه‌ام کار دشواری نبود، چون این پیاده روی با همه پیاده روی‌های قبلی که در ذهنم داشتم، فرق می‌کرد.

اگر شما هم مثل من از جماعت گریزان از ورزش هستید، پیشنهاد می‌کنم حتما این مقاله از «مجله سلامتی لیمومی» را بخوانید تا کلاً طرز فکرتان راجع‌به پیاده روی برای لاغری تغییر کند و با دنیای جدیدی از راه‌های رسیدن به تناسب اندام آشنا شوید.

پیاده روی برای لاغری

آیا پیاده روی برای لاغری مفید است؟

احتمالاً اولین‌باری که عبارت “تاثیر پیاده روی در لاغری” به گوشتان خورده، در ذهن شما هم پیاده روی‌های تند و قدرتی آمده است که باید کفش کتانی به پا کنید، کلاه بگذارید و برای حداقل 2 یا 3 ساعت کیلومترها پیاده روی کنید؛ اما اینطور نیست.

به‌طورکلی هر ورزشی مثل ورزش‌های انفجاری که بدن را از شرایط معمولی خارج کند، آن را وارد پروسه قند‌سوزی می‌کند؛ این درحالی است که هنگام رژیم لاغری، بدن به فعالیتی نیاز دارد که برای پروسه چربی‌سوزی طولانی و زمان‌بر مناسب باشد.

ورزش‌هایی همچون کوهنوردی، راه رفتن روی زمینی که مقداری سراشیبی داشته باشد، دویدن و حتی شنا نیز می‌تواند به مقاوم‌سازی بدن منجر شود. پیاده روی برای لاغری هم قلق خاص خودش را دارد و با افزایش سوخت‌وساز بدن، کالری‌ و چربی اضافی را از بین می‌برد.

پیاده روی برای لاغری

چند درصد از موفقیت شما به پیاده روی بستگی دارد؟

رژیم‌های لیمومی بر اساس متابولیسم و مزاج افراد برنامه‌ریزی و ارائه می‌شود. درنتیجه تسهیل روند سوخت چربی به‌صورت سالم و بدون عوارض را هدف خود قرار داده که با قراردادن 35 دقیقه پیاده روی مسیر سوخت چربی در بدن شما تسهیل و محقق می‌شود.

گاهی اوقات ممکن است شما نوعی از فعالیت کاری یا روزمره را داشته باشید که زمان و فعالیت زیادی از شما می‌گیرد و بعد از گذشت مدتی، برخلاف انتظارتان می‌بینید که با انجام این کارها لاغر نمی‌شوید. علت این است که مسیر سوخت چربی در بدن تسهیل نشده و برخلاف تصور، فعالیت بدنی زیادتان تاثیری در لاغری شما ندارد.

پیاده روی برای لاغری

پیاده روی که در رژیم‌های لیمومی آورده شده است، تقریباً 50 درصد از رژیم را در برگرفته است. یعنی اگر می‌خواهید در رسیدن به وزن موردنظرتان موفق عمل کنید باید به پیاده روی برای لاغری که در برنامه رژیم شما آمده است، توجه ویژه‌ای نشان دهید.

پیاده روی، تنها فعالیتی است که در رژیم‌های لاغری شما آورده می‌شود و با تسهیل چربی‌سوزی کمک می‌کند زودتر به نتیجه برسید. 35 دقیقه پیاده روی که سرعت آن بین 3 یا 4 کیلومتر در ساعت است چربی‌سوزی شما را راحت‌تر می‌کند. اما توجه داشته باشید که مدت زمان پیاده روی برای فرد متفاوت بوده و مثل هم نیست.

منظور از پیاده روی در رژیم‌های لیمومی یک پیاده روی پیوسته، آرام و بدون توقف است. مدت زمان مشخص‌شده برای پیاده روی هم مورد دیگری است که باید به آن دقت کنید تا کمتر یا بیشتر از مقدار تعیین‌شده قدم‌زنی نکنید.

پیاده روی برای لاغری

چطور پیاده روی کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید؟ 

پیاده روی دقیق و صحیح حدود 50 درصد در رژیم‌های متابولیسم تاثیر می‌گذارد. می‌خواهید قلق پیاده روی برای لاغری را یاد بگیرید؟ حتماً آن را در محیط‌های هموار، مسطح و بدون شیب انجام دهید. فرقی نمی‌کند در خانه و روی تردمیل راه بروید یا به فضاهای باز مثل پارک و خیابان بروید؛ فقط باید آرام و معمولی پیاده روی کنید.

1. سرعت مناسب

پیاده روی آرام و معمولی این شکلی است که شما درحین راه‌رفتن تپش قلب نمی‌گیرید و عرق نمی‌کنید. پس اگر خلاف این دو مورد برایتان اتفاق افتاد، بدانید که اشتباه پیاده روی می‌کنید. اگر شما در سرعت 3.5 تا 4.5 کیلومتر معمولی پیاده روی می‌کنید و تعریق دارید، اشکالی ندارد، اما اگر تعریق زیادی دارید بهتر است سرعتتان را کم کنید.

پیاده روی برای لاغری

2. تمرکز ذهنی

یکی از نکات مهم در حین پیاده روی برای لاغری، تمرکز ذهنی روی مساله راه رفتن است. اگر در پیاده روی روی چربی‌سوزی متمرکز شوید بسیار مفیدتر عمل خواهید کرد. به این ترتیب که هنگام پیاده روی، تمرکز کنید که مشغول انجام چه کاری هستید و نیتتان از پیاده روی چیست.

هنگامی که به این موضوع فکر و عمل کنید، بدن همکاری لازم را برای تسهیل سوخت چربی‌ها انجام می‌دهد. به نوعی با قدرت ذهن و جسم، همزمان برای لاغر شدن قدم برمی‌دارید و تاثیر بیشتری از پیاده روی و رژیم می‌گیرید.

نگران عرق کردن یا بالا نرفتن تپش قلب نباشید، هدف ما از پیاده روی ورزش نیست، بلکه تسهیل سوخت چربی‌هاست. اگر می‌خواهید کارکرد قلب و تنفستان را بهبود ببخشید یا کمی ورزش کنید، می‌توانید برای چند دقیقه آخر کمی بدوید.

پیاده روی برای لاغری

3. عدم توقف در مسیر

نکته مهم در زمان پیاده روی برای لاغری، عدم توقف در مسیر است. حتی اگر در بین پیاده روی 3 یا 4 ثانیه بایستید، روند سوخت چربی‌ها که ابتدا قند سپس چربی است، متوقف می‌شود. برای مثال اگر 8 دقیقه پیاده روی کرده‌اید و 3 ثانیه ایستادید و دوباره راه رفتید، بدن سوزاندن چربی‌ها را از صفر آغاز می‌کند.

ترجیحاً در مکان‌هایی مثل جاده‌های سلامت پارک‌ها که نیاز به توقف ندارد، پیاده روی کنید. البته اگر برایتان مقدور نیست و در خیابان قدم می‌زنید، بهتر است برای بهم نخوردن روند سوخت‌ چربی‌ها درحین پیاده روی، جاهایی که مجبور به ایستادن می‌شوید، درجا بزنید تا تسهیل سوخت چربی بدن متوقف نشود.

بهترین زمان پیاده روی برای لاغری

صبح‌ها، به‌علت سوخت‌وساز بهتر، زمان مناسبی برای پیاده روی است. اما اگر امکان پیاده روی در این زمان را ندارید می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز پیاده روی را طبق دستورالعمل گفته شده (آرام، پیوسته و روی سطح هموار) انجام دهید؛ فقط دقت کنید که بلافاصله پس از صرف غذا پیاده روی نکنید.

مقاله پیشنهادی: بهترین زمان و سرعت پیاده روی برای کاهش وزن

پیاده روی برای لاغری

نمی‌توانید پیاده روی کنید؟

همیشه بهانه‌هایی که آدم یک کار را انجام ندهد، بیشتر از دلایلی است که ما را مجبور به انجام دادنش کند. داشتن بچه کوچک، سردی و آلودگی هوا، خستگی بعد از کار زیاد و غیره بهانه‌هایی است که به پیاده روی نروید. اما اگر سلامتی و زیبایی شما برایتان مهم است باید همه این‌ها را دور بریزید و حتی شده در خانه پیاده روی کنید.

پیاده روی به‌عنوان یک ورزش سبک هم اعتماد به‌ نفس بیشتری به شما می‌دهد، هم در مسیر لاغری کمک‌تان می‌کند. به‌علاوه پیوستگی و آرام بودنِ پیاده روی برای لاغری است که 50 درصد رسیدن به موفقیت شما را تضمین می‌کند. پس هنگامی که فرزندتان خواب است یا بعد از استراحت، کمی برای خودتان وقت خالی کنید و به برنامه لاغری‌تان برسید.

پیاده روی برای لاغری

اگر کمردرد، پادرد یا سن بالایی دارید و در برنامه رژیم لاغری شما 35 تا 40 دقیقه پیاده‌روی ثبت شده است، بهتر است آن را دو یا سه قسمت کرده و در بازه‌های زمانی مختلفی انجام دهید. برای مثال اگر ۴۰ دقیقه پیاده روی برایتان درنظر گرفته شده می‌توانید ۲ پارت ۲۰ دقیقه‌ای در صبح و عصر پیاده روی کنید.

برخی از افراد به توصیه پزشک باید در آب پیاده روی کنند. اگر شما جزء این دسته هستید اشکالی ندارد که هر دو پیاده روی را یکی کرده و آرام، پیوسته و در استخر بدون شیب قدم بزنید.

توجه داشته باشید که حذف پیاده روی یعنی نگرفتن نتیجه. اما اگر به‌هیچ‌عنوان شرایط پیاده روی برای لاغری ندارید حتما در پایان دوره رژیم و تمدید دوره بعدی، پیاده روی صفر را ثبت کنید تا به‌جای آن نکات کمک‌کننده دیگری در برنامه رژیم شما قرار داده شود.

جمع‌بندی

پیاده روی برای لاغری تقریباً نیمی از موفقیت رژیم شما را تضمین می‌کند. البته پیاده روی که در رژیم‌های لاغری لیمومی آورده شده به‌صورت آرام، پیوسته و در مکان‌های مسطح انجام می‌شود تا سوخت چربی‌های بدن شما را تسهیل کند.

برای رسیدن به وزن ایده‌آلی که برای آن رژیم گرفته‌اید، بهتر است بهانه‌تراشی نکنید و حتماً پیاده روی روزانه را در برنامه‌تان داشته باشید. رژیم‌های غذایی لیمومی کاملاً شخصی‌سازی شده و متناسب با شرایط و برنامه غذایی فرد برنامه‌ریزی شده است.

یک پیاده روی درست و صحیح به‌گونه‌ای است که تعریق زیادی ندارد و تپش قلب شما را بالا نمی‌برد. پس آرام باشید و برای یک قدم‌زنی لاغرکننده به دل طبیعت بروید تا زیبا و سالم بمانید.

برای دریافت رژیم لیمومی کلیک کنید.

نوشته های مشابه

ارسال دیدگاه

نظر شما چیست؟ تجربیات، نظرات و سوالات خود را برای ما بفرستید. در اسرع وقت پاسخ می‌دهیم. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا