نوشیدنی چربی سوز در ورزش

تاثیر نوشیدنی های چربی سوز هنگام ورزش

سوزاندن چربی‌ها و کاهش وزن برای خیلی از ما مهم است. برای کاهش وزن، ورزش کردن یکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای سوزاندن چربی‌های اضافه است. چربی‌سوزی مانند حمله کردن به یک قلعه مستحکم و از بین بردن آن است. حال تصور کنید این قلعه هم از بیرون و هم از داخل مورد هجوم قرار بگیرد. قطعاً پیروزی از آن شما خواهد بود. تاثیر نوشیدنی های چربی سوز دقیقا مانند حمله کردن به قلعه‌ی چربی از داخل خود قلعه است. مصرف این نوشیدنی‌ها شانس پیروزی شما را افزایش خواهد داد. در ادامه این مسئله را دقیق‌تر بررسی خواهیم کرد.
 

نوشیدنی چربی سوز و ورزش

ورزش کردن و فعالیت‌های سنگین باعث افزایش سوخت‌وساز در بدن می‌شود. زمانی که بدن شما برای ادامه عملکرد خود نیاز به انرژی داشته باشد، شروع به سوزاندن مواد مختلف می‌کند. چربی‌ها در اولویت قرار دارند، اما غالب اوقات مقاومت کرده و روند سوختن را کند می‌کنند.
تصور کنید قصد کاشتن دانه‌ای را در زمینی که سفت شده، دارید. ابتدا باید آن را به‌خوبی شخم بزنید و خاک را آماده کنید. مصرف نوشیدنی های چربی سوز نیز به آماده کردن بدن برای سوزاندن چربی‌ها کمک می‌کند، در واقع این خوراکی‌ها هیزم آتش سوزاندن چربی‌ها خواهند شد.
این نوشیدنی‌ها باعث ایجاد حس سیری و کاهش مصرف کالری می‌شوند. در واقع اگر هنگام ورزش از این نوشیدنی‌ها استفاده کنید، مستقیماً به هدف خواهید زد.
 

انواع نوشیدنی های چربی سوز در هنگام ورزش

 

1- آب سبزیجات

طبیعت برای هر معضلی چاره‌ای دارد، تنها کافی است آن را بدانید و به آن عمل کنید. آب سبزیجات به‌خصوص آب کرفس، یک محرک فوق‌العاده برای چربی سوزی است. با نوشیدن آب سبزیجات مصرف کربوهیدرات را کاهش می‌دهید و مستقیماً با ساختار چربی‌های قدیمی بدن بخصوص نواحی شکم و پهلو حمله خواهید کرد. تصور کنید می‌خواهید دیوار بزرگی را تخریب کنید، آب سبزیجات تجهیزات لازم شما برای این کار خواهد بود. علاوه بر این، مصرف آب سبزیجات، باعث جذب فیبر خوراکی می‌شود. فیبر می‌تواند با ایجاد حس سیری، اشتهای شما را کاهش داده و باعث کاهش وزن شما شود. آب سبزیجات نه‌تنها از بهترین نوشیدنی های چربی سوز است، بلکه یک خوراکی فوق‌العاده برای سم‌زدایی بدن است.
 

2- چای سبز

چای سبز را می‌توان یک پادشاه بزرگ در میان نوشیدنی های چربی سوز دانست. کاتچین یک آنتی‌اکسیدان فوق‌العاده قوی برای چربی‌سوزی است که به‌وفور در چای سبز مشاهده می‌شود.
قطعاً چاقی شکم و چربی‌های نواحی شکم و پهلو، بدترین نوع چاقی است ک به‌سختی هم آب می‌شود و افراد را در این مسیر به دردسر می‌اندازد. چای سبز می‌تواند حل‌کننده مشکل شما باشد.
این نوشیدنی چربی‌سوز، به آزاد کردن سلول‌های چربی در شکم، آن‌ها را در معرض از بین رفتن قرار می‌دهد. یک دوره از این چای فوق‌العاده در هنگام ورزش استفاده کنید تا تأثیرات آن را به‌وضوح ببینید. برای اینکه بتوانید به‌صورت کامل اثرات این چای را مشاهده کنید، باید 12 الی 15 هفته به‌صورت مداوم هنگام ورزش آن را مصرف کنید. چای سبز سبدی از خوبی‌هاست. این چای دارای کافئین است پس نگران انرژی خود هم نباشید. از طرفی علاوه بر فواید چربی سوزی می‌توانید از آثار آن برای محافظت از قلب، دستگاه گوارشی و... بهره‌مند شوید. فراموش نکنید طبع چای سبز سرد است و اگر علاقه به استفاده از این نوشیدنی دارید، بهتر است با زنجبیل یا دارچین آن را مصرف کنید.
 

3- آب

آب مهم‌ترین و اصلی‌ترین نوشیدنی های چربی سوز است. حتی اگر از نوشیدنی‌های چربی‌سوز خاصی استفاده می‌کنید، نباید از مصرف آب غافل شوید.
نوشیدن دو لیوان آب در هنگام ورزش به سوزاندن چربی‌ها کمک می‌کند. آب سموم بدن را دفع می‌کند و راه را برای عمل کردن نوشیدنی‌های دیگر باز می‌کند، درصد سوخت‌وساز را افزایش می‌دهد و باعث کنترل اشتها نیز می‌شود.
نوشیدن آب در هنگام ورزش به تعریق بیشتر کمک می‌کند و باعث شفافیت در پوست و تقویت رشد مو نیز می‌شود. آب درعین‌حال بسیار ارزان و در دسترس است، پس از هدیه‌های این نوشیدنی بهشتی محروم نشوید.
 

4- اسموتی‌ها

اسموتی‌ها نوعی از نوشیدنی های چربی سوز در حین ورزش هستند که با شیوه‌های مختلفی درست می‌شوند. این نوشیدنی‌ها پرکالری، معدنی از فیبر و پروتئین هستند. ساختار این نوشیدنی‌ها به نحوی است که انرژی‌بخش و چرب‌سوز هستند و بیشتر در نواحی شکم و پهلو آثار خود را نشان می‌دهند. اسموتی‌ها را می‌توانید با طعم‌های مختلف درست کنید و جانشین نوشیدنی‌های شیرین و مضر قرار دهید تا هم از خوردن آن‌ها لذت ببرید و هم از فواید آن بهره‌مند شوید.

5- پروتئین وی

پروتئین وی یا همان آب‌پنیر یک چربی‌سوز فوق‌العاده قوی است که می‌توانید قبل یا حین ورزش از آن استفاده کنید. این نوشیدنی مناسب افرادی است که تمرینات ورزشی را به‌صورت مداوم در لیست فعالیت‌های خود قرار داده‌اند. از فواید دیگر این پروتئین می‌توان به مراقبت از حجم عضلات و تقویت ماهیچه‌ها اشاره کرد. این نوشیدنی به خوراکی‌های مختلف در جذب مواد مغذی کمک می‌کند و یک مکمل فوق‌العاده است.
 
فراموش نکنید!
مزیت هر کدام از نوشیدنی‌هایی که درباره آن خواندید، ممکن است برای افراد مختلف، متفاوت باشد. بهتر است قبل از اینکه نوشیدنی خاصی را به‌صورت روتین در رژیم غذایی خود قرار دهید، حتما نظر یک متخصص تغذیه یا پزشک را درباره تناسب آن با مزاج و متابولیسم بدن‌تان جویا شوید.


دریافت رژیم بر اساس مزاج و متابولیسمبرای دریافت رژیم اینجا را کلیک کنید!