رژیم لاغری جنرال موتورز

مزایا و معایب رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز

رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز یکی از معروف‌ترین رژیم‌های لاغری است که باید مطابق با اصول و قوانین مخصوص به خودش از آن استفاده کرد. به‌طور مثال بهترین فصل برای استفاده از این رژیم فصل تابستان است؛ زیرا اساس این رژیم بر پایه میوه بوده و در فصل تابستان می‌توان میوه‌های متنوع‌تری را مورد استفاده قرارداد. این رژیم در طول 7 روز موجب کاهش وزن شما می‌شود؛

بنابراین رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز یک رژیم سخت‌گیرانه و سریع است که از مزایا و معایب قابل‌توجهی برخوردار است. به‌طورکلی بهتر است پیش از شروع این رژیم حتماً با ویژگی‌های آن به‌طور کامل آشنا شوید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با مزایا و معایب رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز به‌طور کامل آشنا کنیم.


قوانین رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز

رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز از قوانین سفت و سختی برخوردار است که برای نتیجه‌دهی این رژیم باید به‌طور کامل از آن‌ها پیروی شود. از مهم‌ترین قوانین این رژیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوشیدن روزانه 8 تا 12 لیوان آب الزامی است.
  • استفاده از نوشیدنی‌های گازدار و حاوی قند در طول این رژیم کاملاً ممنوع است.
  • در سه روز اول رژیم نباید هیچ‌گونه فعالیت ورزشی انجام شود؛ اما در روزهای بعدی ورزش کردن اختیاری است.
  • از مصرف هر نوع لوبیا در طول این رژیم باید اجتناب کنید.
  • مصرف سوپ مخصوص این رژیم به‌صورت روزانه الزامی است.

سوپ مخصوص رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز حاوی پیاز، کلم، فلفل دلمه، جعفری و ساقه‌کرفس است که باید به همراه آب پخته شوند و برای مزه‌دار کردن آن نیز می‌توان از مقدار بسیار کم‌نمک، آب لیموترش یا آب‌نارنج استفاده کرد.


روند رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز

برای این رژیم توجه به منوی روزانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ یعنی باید در طول یک هفته کاملاً مطابق با برنامه غذایی تنظیم ‌شده پیش بروید تا بتوانید به کاهش وزن مطلوب دست پیدا کنید. البته در کنار منوی روزانه رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز می‌توانید از دو تا سه کاسه سوپ مخصوص این رژیم نیز استفاده کنید. منوی روزانه این رژیم به شرح زیر است:

روز اول: تنها می‌توانید از میوه‌ها میل کنید؛ بنابراین بهتر است از میوه‌های آبدار استفاده کنید. البته مصرف موز ممنوع است.

روز دوم: در این روز تنها می‌توانید از سبزی‌ها به‌صورت پخته و خام استفاده کنید. برای مصرف سبزی‌ها در طول روز محدودیتی وجود ندارد، اما مصرف سیب‌زمینی ممنوع است.

روز سوم: در روز سوم می‌توانید از میوه و سبزی‌ها هم‌زمان استفاده کنید. البته فراموش نکنید که مصرف موز و سیب‌زمینی ممنوع است.

روز چهارم: در این روز تنها می‌توانید از شیر و موز استفاده کنید. مصرف آن نیز محدود به 5 تا 6 موز و حدود 4 لیتر شیر است.

روز پنجم: در روز پنجم گوشت نیز به رژیم شما اضافه می‌شود. دو وعده با مجموع 250 تا 300 گرم گوشت (هر نوع گوشت سفید یا قرمز) می‌توانید در این روز میل کنید. برای خروج اسید اوریک از بدن نیز باید مصرف آب را افزایش دهید.

روز ششم: منوی غذایی در این روز مشابه روز قبل است.

روز هفتم: در روز هفتم رژیم می‌توانید مقدار بسیار کمی برنج نیز استفاده کنید. سپس مانند روزهای پنج و شش رژیم خود را ادامه دهید.

مزایای رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز

ازآنجایی‌که رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز به استفاده از مواد غذایی سالم تأکید دارد. می‌تواند مزایایی را به همراه داشته باشد. از مزایای این رژیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش انرژی دریافتی بدن که منجر به کاهش وزن می‌شود.
  • ویتامین‌های مورد نیاز بدن به کمک میوه و سبزی‌ها تامین می‌شود.
  • نوشیدن آب فراوان می‌تواند منجر به پاک‌سازی بدن و همچنین دفع سموم آن شود.
  • استفاده از این رژیم منجر به بروز یبوست نمی‌شود و عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می‌بخشد.
  • می‌تواند به کاهش وزن سریع در طول یک هفته منجر شود.

معایب رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز

  • کمبود مواد مغذی: ازآنجایی‌که در طول این رژیم بیشتر از میوه و سبزی‌ها استفاده می‌شود. مواد مغذی دریافتی بدن بسیار کاهش می‌یابد و درنهایت منجر به ضعف و بی‌حالی بدن می‌شود.
  • احساس گرسنگی شدید: از دیگر معایب رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز احساس گرسنگی دائم در طول روز است که موجب عدم پایبندی به قوانین رژیم می‌شود. همچنین در سیستم عصبی فرد نیز اختلال ایجاد می‌کند.
  • بازگشت سریع وزن: ازآنجایی‌که در طول این رژیم از برنامه‌ای برای تثبیت وزن استفاده ‌نشده است. احتمال بازگشت وزن پس از اتمام دوره هفت‌روزه بسیار زیاد است.
  • نداشتن اصول علمی: این رژیم هیچ پایه و اساس علمی ندارد. به همین دلیل است که اکثر متخصصان تغذیه استفاده از آن را توصیه نمی‌کنند. همچنین ماندگاری تأثیر آن نیز به همین دلیل است که بسیار کوتاه‌مدت است.
  • احتمال تحلیل و سوخت عضلات: با توجه به‌سرعت بالای کاهش وزن، احتمال تحلیل بافته‌ای عضلانی بدن بسیار زیاد است؛ زیرا بدن انرژی کافی دریافت نمی‌کند و همین موضوع موجب کمبود توانایی بدن می‌شود. عدم وجود انرژی کافی برای عضلات منجر به از بین رفتن آب بافته‌ای عضلانی و سوخت آن‌ها می‌شود.

چرا رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز مناسب نیست؟!

با توجه به مطالعاتی که در رابطه با رژیم لاغری 7 روزه جنرال موتورز انجام شده؛ اکثر متخصصان تغذیه استفاده از این رژیم لاغری را توصیه نمی‌کنند؛ زیرا این رژیم معایب بسیار جدی و جبران‌ناپذیری را به همراه دارد که می‌توانند خطری جدی برای سلامتی محسوب شوند. همچنین ازآنجایی‌که در طول این رژیم به‌سرعت کاهش وزن اتفاق می‌افتد، ممکن است دلیل کاهش وزن چربی‌سوزی نبوده و تحلیل عضلات منجر به کم شدن وزن شده باشد. با توجه به عدم تثبیت وزن در طول این رژیم احتمال بازگشت وزن بلافاصله پس از اتمام دوره رژیم بسیار زیاد است. به همین دلیل درصورتی‌که قصد دارید وزن خود را کاهش دهید بهتر است به‌هیچ‌عنوان خودسرانه از این رژیم استفاده نکنید و از متخصصان تغذیه بخواهید بهترین و مناسب‌ترین رژیم لاغری را با توجه به سیستم بدنی شما در اختیارتان قرار دهند.دریافت رژیم بر اساس مزاج و متابولیسم برای دریافت رژیم اینجا را کلیک کنید!

سیستم ارسال دیدگاه توسط CComment