جو دوسر در رژیم لاغری

فواید مصرف جو دوسر در رژیم لاغری

لاغر شدن یک مسیر بسیار حساس و زمان‌بر است. بسیاری از اوقات طولانی بودن روند کاهش وزن و لاغر شدن، باعث از دست دادن انگیزه افراد می‌شود. اما ترفندهایی وجود دارد که می‌توان این مسیر را کوتاه کرد. استفاده از جو دوسر در رژیم لاغری مانند یک میانبر است! این ماده غذایی که غالباً به شکل پودر مصرف می‌شود، تاثیر خوبی در رژیم‌های لاغری ورزشی دارد. در این مطلب قصد داریم، از فواید جو دوسر برای کاهش وزن و استفاده در رژیم لاغری ورزشی صحبت کنیم.

اگر می‌خواهید اصولی و طبیعی لاغر شوید، این مطلب به دردتان می‌خورد. همراه ما باشید.


جو دوسر غلاتی کامل و فوق‌العاده

قبل از اینکه بخواهیم با فواید جو دوسر در رژیم لاغری آشنا شویم، لازم است ابتدا کمی درباره ویژگی‌های این ماده غذایی توضیح دهیم. اگر نگاهی به ساختار و آثار جو دوسر بیندازید شگفت‌زده خواهید شد. جو دوسر آن‌قدر فواید مثبت دارد که محققین آزمایشات متعددی برای شناخت بهتر این ماده غذایی انجام داده‌اند. برای اینکه بیشتر با این محصول فوق‌العاده آشنا شویم، بیاید به مواد سازنده آن نگاهی بیندازیم:

فسفر، آهن، منگنز، منیزیم، روی، اسیدفولیک، ویتامین ب‌1، ویتامین ب‌5، مس، کلسیم، پتاسیم، فیبر، چربی مفید و پروتئین بخشی از ویتامین‌ها و مواد موجود در این ماده غذایی هستند.

نکته‌ای که محققین را شگفت‌زده کرده، میزان کاملاً متناسب این مواد در کنار یکدیگر است. به زبانی ساده‌تر، مواد تشکیل‌دهنده جو دوسر، در بهترین اندازه‌ها قرار دارند تا بهترین خواص را به شما منتقل کنند. با این حساب، جو دوسر یک خوراکی مقوی است. 


نقش جو دوسر در رژیم لاغری چیست؟

جو دوسر در رژیم لاغری می‌تواند بسیار مفید باشد. شما چرا رژیم می‌گیرید؟ قطعاً برای اینکه لاغر شوید. این اتفاق چگونه می‌افتد؟ با جذب کمتر انرژی و کربوهیدرات، کنترل اشتها و افزایش متابولیسم بدن. در واقع اغلب رژیم‌های لاغری استاندارد از این روش‌ها برای لاغر شدن استفاده می‌کنند. اما همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم، گاهی برنامه‌های لاغری بسیار طولانی می‌شوند؛ از این رو ادامه دادن رژیم لاغری برای بعضی از افراد سخت خواهد شد. جو دوسر یکی از مواد غذایی خوبی است که می‌تواند به شما در مسیر استفاده از رژیم لاغری ورزشی و کاهش وزن کمک کند. اما نقش جو دوسر در لاغر شدن چیست؟


1- کنترل اشتها

مصرف جو دوسر چگونه باعث کاهش وزن می‌شود؟ تحقیقات نشان داده، خوردن جو دوسر، باعث می‌شود که احساس سیری بسیار خوبی در بدن شکل بگیرد. در واقع با خوردن این ماده مفید، میل به مصرف غذای خود را کنترل خواهید کرد. فیبر موجود در جو دوسر باعث می‌شود که اشتها کنترل‌شده و میل به خوردن غذا بسیار کاهش پیدا کند. از طرفی، جو دوسر از جذب انرژی و کربوهیدرات بیش ‌از اندازه نیز جلوگیری می‌کند. در جو دوسر، ماده‌ای به نام بتاگلوکان وجود دارد. این ماده باعث می‌شود که غذا دیرتر هضم شود و بیشتر در معده بماند. این کار باعث می‌شود که دیرتر احساس گرسنگی و میل به غذا پیدا کنید. زمانی که کمتر گرسنه باشید، کمتر غذا می‌خورید و زودتر لاغر می‌شوید. این خاصیت جو دوسر در رژیم لاغری بسیار مهم است.

2- تأمین انرژی مورد نیاز بدن

یکی از مشکلات اصلی در حین رژیم گرفتن، نداشتن انرژی است. طبیعی است که کمتر شدن حجم غذا باعث می‌شود که بدن احساس ضعف داشته باشد. این احساس ضعف باعث شکست خوردن بسیاری از افراد در رژیم لاغری می‌شود. علاوه بر این، انجام دادن فعالیت‌های روزمره بدون توان، بسیار طاقت‌فرسا خواهد بود. جو دوسر این مشکل را هم حل کرده است. مصرف جو دوسر باعث تأمین انرژی مورد نیاز در طول روز می‌شود. این ماده، با طولانی‌تر کردن فرایند هضم غذا، باعث جذب بهتر مواد مغذی می‌شود. از طرفی، انرژی مورد نیاز بدن را از طریق مواد معدنی مانند ویتامین‌های خانواده ب تأمین می‌کند.

3- چربی سوزی

تحقیقات نشان داده است که استفاده از جو دوسر در رژیم لاغری باعث افزایش سرعت چربی‌سوزی می‌شود. بتاگلوکان موجود در جو دوسر، هورمونی را ترشح می‌کند که این هورمون باعث چربی‌سوزی می‌شود. بد نیست بدانید برخی مدعی هستند که موضع چربی‌سوزی این هورمون، چربی‌های اطراف شکم است. چربی‌هایی که در این نواحی به‌سختی آب می‌شوند.
از جو دوسر چگونه در رژیم لاغری استفاده کنیم؟

بهترین زمان مصرف جو دوسر در رژیم لاغری در وعده صبحانه است. خوردن این ماده در صبحانه، باعث می‌شود که در طول روز مواد خوراکی کمتری مصرف کنید. جو دوسر، بدن شما را تا وعده ناهار سرپا نگه می‌دارد. در روزهای عادی، پس ‌از آنکه از سرکار، کلاس درس و... به خانه بازمی‌گردید، به‌دلیل احساس گرسنگی زیادی که دارید، وعده ناهار سنگینی را تجربه می‌کنید. اما اگر در صبحانه جو دوسر مصرف کنید، با ایجاد احساس سیری طولانی‌تر، گرسنگی را کنترل می‌کند. این ماده همچنین می‌تواند انرژی لازم را برای شروع یک روز موفق را به شما بدهد.


دیگر خواص جو دوسر چیست؟

آثار جو دوسر در رژیم لاغری محدود نمی‌شود. این ماده شگفت‌انگیز دارای خواص بسیار خوب دیگری هم هست. حتی اگر به فکر لاغر شدن نیستید، مصرف این ماده را در رژیم غذایی خود قرار دهید. برخی از خواص جو دوسر به این شرح است:

کنترل قند خون، کنترل فشارخون، دارای خواص آنتی‌اکسیدانی است، درمان یبوست، کاهش خطر ابتلا به آسم، تقویت سیستم گوارش و خواص ضد زخم معده هم دارد.


دریافت رژیم بر اساس مزاج و متابولیسم برای دریافت رژیم اینجا را کلیک کنید!

سیستم ارسال دیدگاه توسط CComment