لاغری با دمنوش

کدام دمنوش‌ها بر چربی‌سوزی و لاغری تأثیر می‌گذارد؟

بی‌تحرکی، مصرف غذاهای فست‌فودی، عوامل ژنتیکی و... از جمله مهمترین عوامل چاقی و اضافه وزن هستند؛ اما چطور می‌توان با اضافه وزن مقابله کرد؟ همان‌طور که می‌دانید روش‌های متنوعی برای کاهش وزن وجود دارد که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به دمنوش‌های گیاهی اشاره کرد. برخی از دمنوش‌ها می‌توانند تأثیر بسیار زیادی در چربی سوزی و لاغری داشته باشند.

به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با انواع دمنوش‌های گیاهی مؤثر در چربی‌سوزی و لاغری به‌طور کامل آشنا کنیم.


مؤثرترین دمنوش‌ها برای چربی‌سوزی و لاغری

از بهترین دمنوش‌های گیاهی که می‌توانند تأثیر زیادی در چربی سوزی و لاغری داشته باشند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- دمنوش زنجبیل: یکی از محبوب‌ترین دمنوش‌های چربی سوزی و لاغری دمنوش زنجبیل است که طبع گرم آن می‌تواند سوخت‌وساز بدن را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد. از طرفی مصرف آن می‌تواند در کاهش اشتهای شما نیز مؤثر باشد؛ بنابراین اگر دلیل اصلی اضافه ‌وزن شما پرخوری است، می‌توانید با استفاده از این دمنوش اشتهای خود را کنترل کنید. برای استفاده از دمنوش زنجبیل کافی است تکه‌ای کوچک از زنجبیل تازه را خشک کرده و آن را داخل چای خود بیندازید. زمان مشخصی برای مصرف این دمنوش مشخص نشده است. به همین دلیل بهتر است زمانی که احساس می‌کنید اشتهای زیادی برای خوردن غذا دارید، آن را میل کنید. توجه داشته باشید که زنجبیل بسیار گرم است، بنابراین از مصرف بیش‌ازاندازه آن خودداری کنید.
2-
دمنوش دارچین: از دیگر دمنوش‌های مؤثر در چربی سوزی و لاغری می‌توان به چای‌دارچین اشاره کرد. دارچین نیز طبع بسیار گرمی دارد، به همین دلیل بهتر است به‌تنهایی مورد استفاده قرار نگیرد. می‌توانید تکه‌ای از چوب دارچین را داخل چای خود بیندازید یا مقداری پودر آن را در چای خود حل کنید. چای‌دارچین علاوه بر چربی سوزی و کاهش وزن می‌توان به کنترل قند خون و همچنین کنترل اشتهای کاذب نیز کمک کند. دمنوش دارچین تأثیر فوق‌العاده‌ای در کاهش چربی‌های اضافی در ناحیه شکم و پهلو دارد. البته با توجه به طبع گرم دارچین و همچنین خاصیت کاهش قند خون، بهتر است از مصرف بیش‌ازحد آن خودداری کنید؛ زیرا مصرف بیش‌ازاندازه آن می‌تواند منجر به افت قند خون شدید شود.


3-
دمنوش چای سبز: چای سبز یکی از معروف‌ترین دمنوش‌های مورد استفاده در چربی سوزی و لاغری است که می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در لاغری شکم و پهلو داشته باشد. برای مصرف این دمنوش و دستیابی به اندام دلخواه خود باید روزانه 5 تا 6 فنجان چای سبز بنوشید. استفاده از دارچین یا زنجبیل داخل چای سبز می‌تواند تأثیرگذاری آن را افزایش دهد. البته مصرف بیش‌ازاندازه چای سبز نیز می‌تواند منجر به کاهش فشارخون شود. به همین دلیل سعی کنید تعادل را در مصرف چای سبز حفظ کنید.
4-
دمنوش قهوه سبز: از دیگر دمنوش‌های مؤثر در چربی سوزی و لاغری دمنوش قهوه سبز است. این نوشیدنی کافئین بسیار زیادی دارد. به همین دلیل نقش بسیار اساسی در افزایش سوخت‌وساز بدن دارد؛ بنابراین می‌تواند تأثیر بسیار فوق‌العاده‌ای در چربی سوزی سریع‌تر بدن داشته باشد. استفاده از قهوه سبز در کنار ورزش می‌تواند به شما کمک کند تا در کنار چربی سوزی به تقویت بافت‌های عضلانی خود بپردازید. با توجه به این موضوع بهترین زمان برای مصرف این نوشیدنی، صبح‌ها و قبل از ورزش کردن است.
5-
دمنوش ماچا: چای ماچا نیز دمنوش دیگری است که به چربی سوزی و لاغری سریع‌تر بدن کمک می‌کند. تأثیرگذاری فوق‌العاده این چای موجب شده تا از محبوبیت بیشتری نسبت به چای سبز برخوردار شود. تأثیرگذاری این چای بر کاهش وزن و لاغری حدود 10 برابر چای سبز است؛ بنابراین می‌تواند مانند یک معجزه‌گر، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به چربی سوزی و لاغری شما کمک کند. این چای بهترین انتخاب برای چربی سوزی شکم، پهلو و ران‌ها است.چرا از دمنوش ها برای چربی سوزی استفاده کنیم؟

استفاده از دمنوش‌ها یکی از راحت‌ترین، ارزان‌ترین و درعین‌حال کم عارضه‌ترین روش‌های چربی سوزی و لاغری است. امروزه روش‌های سنتی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند. دمنوش‌های لاغری نیز کاملاً گیاهی بوده و می‌توانند به‌صورت طبیعی روی بدن تأثیر بگذارند. به‌طور مثال اشتهای فرد را کاهش می‌دهند. سوخت‌وساز بدن را بالابرده و همچنین به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می‌کنند. به همین دلیل می‌توانند به‌صورت طبیعی منجر به کاهش وزن بدن شوند. البته تمامی دمنوش‌ها نمی‌توانند به افزایش سوخت‌وساز بدن کمک کند. برخی از دمنوش‌ها به بهبود سیستم عصبی کمک می‌کند. برخی دیگر می‌توانند در کنترل استرس و بهبود عملکرد کبد مؤثر باشند و... نکته قابل‌توجه در رابطه با دمنوش ها این است که در مصرف آن‌ها باید تعادل را رعایت کنید؛ زیرا مصرف بیش‌ازحد انواع دمنوش‌ها می‌تواند منجر به بروز مشکلات دیگری مانند کاهش فشارخون، افت شدید قند، اختلال در دستگاه گوارش و... شوند. به همین دلیل اگر می‌خواهید از دمنوش‌ها برای چربی سوزی و لاغری استفاده کنید، بهتر است تعادل را در مصرف دمنوش‌ها رعایت کنید. نکته آخر اینکه اکیدا توصیه می‌کنیم اگر به‌طور مستمر می‌خواهید از دمنوش‌ها استفاده کنید، حتما با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید.


دریافت رژیم بر اساس مزاج و متابولیسم برای دریافت رژیم اینجا را کلیک کنید!


سیستم ارسال دیدگاه توسط CComment