کاهش وزن با شیر

رژیم‌ لاغری با شیر چطور به کاهش وزن کمک می‌کند؟

کاهش وزن این‌قدر مهم شده که این روزها بازار رژیم‌های مختلف و برنامه‌های غذایی گوناگون برای لاغر شدن بسیار داغ است. خریدوفروش قرص‌ها، شربت‌ها و محلول‌هایی که به نام درمان چاقی شهرت یافته‌اند نیز در هر فروشگاه و مغازه‌ای به‌چشم می‌خورد؛ اما سلامتی چیزی نیست که آن را به شوخی بگیرید و هر چیزی را روی خود امتحان کنید.

شما باید دنبال رژیم‌های سالم و جواب پس داده بروید. رژیم‌های لاغری با شیر یکی از گزینه‌های پیش روی شماست. با استفاده از این رژیم می‌توانید بدون آسیب زدن به خودتان، به هدفی که می‌خواهید برسید. در ادامه به بررسی این رژیم‌ها و مزیت‌های آنان می‌پردازیم.


فواید رژیم‌ لاغری با شیر

شاید برایتان تعجب‌برانگیز باشد که یک نوشیدنی طبیعی تا چه اندازه می‌تواند مفید واقع شود. شیر را می‌توان عصاره‌ی خوبی‌ها و نوشیدنی بهشتی نامید. در همه‌ی کتاب‌های دینی زمانی که می‌خواهند بهشت را وصف کنند به رودها و چشمه‌های شیر اشاره می‌کنند. شاید در ابتدای تاریخ، این شیر بوده که انسان را در مسیر بقا، حفظ کرده است. این نوشیدنی حیوانی لذیذ، از نظر پزشکی هم جایگاه بسیار بالایی دارد. اگر بخواهیم از خواص شیر صحبت کنیم ساعت‌ها می‌توان به این مطلب ادامه داد، اما هدف ما اشاره به یک ویژگی مهم و برجسته شیر است. علاوه بر تمام این صحبت‌ها شیر می‌تواند کلید لاغری شما هم باشد. رژیم‌های لاغری با شیر از جمله روش‌هایی هستند که امروز طرفداران زیادی پیداکرده‌اند؛ اما چرا شیر؟

یکی از ایرادات اصلی در بسیاری از رژیم‌های لاغری، کمبود مواد مغذی در برنامه غذایی است؛ اما این ایراد در شیر کمتر دیده می‌شود. شیر به‌تنهایی یک منبع بزرگ و غنی از مواد معدنی و مغذی مورد نیاز بدن است. از غذا چه می‌خواهید؟ پروتئین؟ چربی مفید؟ ویتامین؟ کلسیم؟ پتاسیم؟ همه این‌ها در شیر یافت می‌شود. در واقع شیر به‌تنهایی می‌تواند یک وعده‌غذای اصلی باشد. به همین علت است که رژیم‌های لاغری با شیر، در بسیاری از موارد عملکرد مثبتی داشته‌اند. یک مزیت بزرگ در این رژیم‌ها، دائمی نبودن آن‌ها است. بسیاری از رژیم‌ها و برنامه‌های غذایی مختلف را شما باید سال‌ها یا گاها تا آخر عمر به همراه خود داشته باشید. اما رژیم‌های لاغری با شیر، موقت و کارآمد هستند و شما را در مدت‌زمان کوتاهی به هدف خود می‌رسانند. این رژیم‌ها به دو صورت وجود دارند، رژیم‌هایی که به‌صورت محض از شیر استفاده می‌کنند و رژیم‌هایی که از شیر به‌عنوان مکمل استفاده می‌کنند؛ در ادامه بیشتر از این دودسته خواهیم گفت.


رژیم‌های شیر و معجزه لاغری

رژیم‌های لاغری با شیر در بسیاری از آزمایشگاه‌های بین‌المللی مورد تحقیق قرارگرفته و نتایج بسیار خوبی هم به‌دست ‌آمده است. در اینجا برخی از این رژیم‌ها و روش‌ها را در اختیار شما قرار خواهیم داد.


رژیم شوک با شیر

شوک دادن به بدن یکی از روش‌های معروف برای لاغر کردن در مدت‌زمان کوتاه است. شوک دادن همان‌طور که از نامش پیداست روشی است که بدن را با آن سورپرایز می‌کنید. بدن انسان‌ها بسیار عادت‌پذیر است. زمانی که شما رژیم ندارید بدنتان به‌راحتی و خوراک زیاد عادت دارد. وقتی به‌صورت ناگهانی وارد شوک شود، مانند شخصی که بسیار ترسیده، شروع به کاهش وزن فوری می‌کند. اما شوک دادن در رژیم دارای قواعد خاصی است. اگر این روش را بدون نظارت پزشک متخصص انجام دهید ممکن است به خودتان آسیب برسانید. در شوک دادن باید به‌صورت کلی وعده‌های غذایی حذف و از یک ماده غذایی استفاده شود. این ماده باید بتواند نیازهای ضروری بدن را تأمین کند. به همین علت شیر بهترین گزینه برای این روش است. شوک دادن برای لاغری با شیر، نه‌تنها فقط برای لاغری نیست، بلکه در مسیر سلامتی نیز بسیار مفید و تأثیرگذار است.

در این روش شما باید روزانه دو لیتر شیر بخورید و وعده‌های غذایی دیگر را حذف کنید. البته می‌توانید این کار را به‌صورت پله‌ای و تدریج هم انجام دهید، اما اثر آن کمتر خواهد شد. این رژیم را بیشتر از دو هفته انجام ندهید. در واقع شما باید در طول روز به‌عنوان صبحانه، ناهار و شام تنها شیر بخورید.  با این حرکت به دستگاه گوارش شما شوک وارد شده و باعث کاهش وزن به‌سرعت می‌شود. این روش برای چربی‌های دور شکم بسیار مناسب است. همچنین از این روش می‌توانید برای آماده‌سازی بدن برای رژیم‌های دیگر استفاده کنید. این روش در رژیم‌های لاغری با شیر، بیشترین نتیجه را داشته است.


یک نکته مهم درباره رژیم لاغری با شیر

حتماً در این روش از شیر کم‌چرب استفاده کنید. بیشتر از دو هفته این روش را ادامه ندهید. شما می‌توانید هر سه ماه یک‌بار، این رژیم را انجام دهید. مهم‌ترین فاکتور در این رژیم، ثبات قدم داشتن و اراده قوی است، زیرا شوک با شیر در رژیم‌های لاغری با شیر از دسته برنامه‌های غذایی سخت‌گیرانه است. نکته مهم این است که استفاده از شیر در رژیم لاغری درصورتی‌‌که با نظارت پزشک متخصص انجام شود -  ضرری برای سلامتی ندارد.

رژیم‌های ترکیبی با شیر

مقداری از سختی رژیم شوک با شیر کم کنید و مقداری مواد مغذی به شیر اضافه کنید. در رژیم‌ لاغری با شیر، می‌توانید از موادی که با شیر همخوانی دارند استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، صبح‌ها مقداری عسل را در شیر گرم کم‌چرب بریزید و بخورید. ظهرها شیر را با غلات مختلف مخلوط کنید و شب‌ها از شیر خرما و شیرموز بهره ببرید. در این روش می‌توانید در کنار شیر از مواد غذایی مختلف نیز کمی بهره‌مند شوید. به‌عنوان‌مثال، سوپ قارچ بخورید، سبزی بخورید، حبوبات بخورید. ماهی کباب شده و سوپ مرغ به همراه سینه مرغ کبابی نیز غذاهایی است که می‌توانید در کنار شیر میل کنید. هرچقدر میزان غذاها بیشتر شود، اثرگذاری نیز کمتر می‌شود. رژیم‌های لاغری با شیر را که از غذاهای دیگر هم استفاده می‌کنند، حداقل باید به مدت سه هفته با نظر پزشکتان اجرا کنید.

دریافت رژیم بر اساس مزاج و متابولیسم برای دریافت رژیم اینجا را کلیک کنید!

سیستم ارسال دیدگاه توسط CComment