با یک روزشمار طلایی وزن کم کنیم!


شاید بارها با خودمون گفتیم: از فردا صبح زود از خواب بلند میشم تا به کارهام برسم، یا از فردا دیگه فست فود نمی­خورم، یا از فردا قول میدم که پیاده­رویم رو انجام بدم. اما اون فردا، هفته­‌هاست که عقب افتاده. زمانی که تصمیم می­گیریم تغییری رو در خودمون ایجاد کنیم، اولین چیزی که بهتره مشخص کنیم یک افق زمانیه. اون افق زمانی می­تونه فقط 21 روز باشه. البته بعضی از عادت­ها یا تغییرات نیاز به زمان بیشتری دارن اما بهتره که کل زمان تغییرمون رو چه کم و یا چه زیاد، با 21 روز تمرین، عملی کنیم و اگر 21روزِ اول کافی نبود، 21 روزهای بعدی رو امتحان کنیم.

حالا چرا 21روز؟

قانون 21روز، قانونیه که تغییر و تحول رو امکان­پذیر می­کنه. توی 21 روز یعنی 3هفتهِ، میشه یک عادت رو جایگزین­ عادت­های گذشته کرد.

هفته­ی اول یک هفته­ی طلایی است:

 هفته­ی اول رو هفته­ی تصمیم­گیری و شناخت به حساب میاریم، هفته­ای که نیاز به صبر و استقامت داره، اگر این یک هفته یادمون باشه که چه قول­هایی به خودمون دادیم، برای چی تلاش می­کنیم و قراره به کجا برسیم، تونستیم با سربلندی ازش بیرون بیایم و صاف بیفتیم تو هفته­ی دوم.

هفته­ی دوم، هفته­ی تکرار تجربه­ست:

هفته­ای است که کار آسون­تر شده و عادت رو در زندگیمون بیشتر و بیشتر تجربه و بررسی می­کنیم.

هفته­ی سوم یعنی هفته­ی تثبیت:

در این هفته، عادتِ صحیح و مثبت جایگزین عادت قبلیمون شده و در زندگیِ روزمرّمون به جریان افتاده.

از پایان این هفته با عادت جدید زندگی می­کنیم و برگشت امکان نداره مگر اینکه خواسته­ی خودمون این نباشه.

دقت کنیم، هنگام به کارگیری قانون جذب در 21 روز لازمه که ذهنمون رو متوجه خواسته­ای واحد کنیم، بنابراین نمی­تونیم در یک 21روز چندتا عادت رو همزمان تغییر بدیم.

در این 21 روز ذهن ما باید تنها یک هدف رو بشناسه تا تمام نیروی در دسترسش رو برای نیل به همون یک هدف متمرکز کنه. بهتره که تو این مدت هیچ فاصله­ای بین روزهای تمرینمون ایجاد نشه چون ممکنه مجبور بشیم همه چیز رو از اول شروع کنیم.

لازمه تو این پروسه، آخرین فکرمون هنگام شب و اولین فکرمون هنگام صبح، تحقق هدف مورد نظر باشه.

سیستم ارسال دیدگاه توسط CComment