لاغری با دستگاه لرزاننده

آیا دستگاه‌های لرزاننده واقعاً لاغر می‌کنند؟

در جهان فعلی رسیدن به تناسب اندان بسیار مهم است. انسان‌ها برای رسیدن به فرم ایده‌آل روش‌های مختلفی را دنبال می‌کنند. رژیم‌های غذایی، قرص‌ها و شربت‌های لاغری یا حتی دستگاه‌های لرزاننده برخی از این راه‌ها است. در این مطلب قصد داریم، ویبراتورها را مورد بررسی قرار دهیم. لرزاننده‌ها این روزها حسابی پرفروش شده‌اند! اما آیا هر چیز پرفروشی واقعاً کار می‌کند؟

آیا این دستگاه‌ها واقعاً باعث لاغر شدن می‌شوند؟ در این مطلب چیزی جز واقعیت را نخواهید خواند؛ پس همراه ما باشید.


دستگاه‌های لرزاننده از تبلیغات تا واقعیت

امروز اغلب شبکه‌های ماهواره‌ای و پیچ‌های اینترنتی، از تبلیغ دستگاه‌های لرزاننده پر شده است. همان‌طور که گفته شد، لاغر شدن و کاهش وزن، هدف بسیاری از افراد است. نکته جالب این است که اکثر افرادی که دارای اضافه وزن هستند، علاقه به تحمل اندکی زحمت و دریافت رژیم لاغری ندارند‍! بسیاری از این افراد دوست دارند یک روز صبح که از خواب بیدار می‌شوند، لاغر شده باشند؛ اما دیدن این رؤیا حتی در خواب هم سخت است. چربی‌ها و وزن اضافه شما، در یک‌شب نیامده است و در یک‌شب هم از بین نمی‌رود!

در چنین حالتی که مردم به‌شدت برای لاغر شدن تمایل دارند و حاضرند برای رسیدن به هدف پول پرداخت کنند، سودجوها به میدان می‌آیند. ابتدا یک تیتر بزرگ جذاب رو به روی شما قرار می‌دهند. سپس فردی را نشان می‌دهند که بدون زحمت لاغر شده است. آن فرد نیز رمز کار خود را دستگاه‌های ویبراتور معرفی می‌کند. یک مکانیسم ساده را نیز برای این کار معرفی می‌کنند. سازندگان این دستگاه‌ها ادعا می‌کنند تنها با لرزش اندام شکم و پهلو باعث چربی سوزی رقم می‌خورد؛ به همین سادگی! اما آیا این اتفاق ممکن است؟


بررسی ویبراتورهای لاغری و نحوه کارکرد آن‌ها

هم‌اکنون بیش از 200 الی 300 مدل از دستگاه‌های لرزاننده در بازار وجود دارد. این دستگاه‌ها که به‌وسیله برق‌کار می‌کنند، در نواحی مختلف بدن قرار می‌گیرند. سپس با شروع لرزش و وارد کردن ضرباتی به چربی‌ها، کار خود را آغاز می‌کنند. سازندگان می‌گویند این دستگاه‌ها مانند ورزش کردن هستند. ضربات و لرزش‌های وارده توسط ویبراتورها باعث انقباض عضلات می‌شود. این انقباض تصور لاغر شدن را در شما به وجود می‌آورد. اما بگذارید واقعیت را با شما در میان بگذاریم. دستگاه‌های ویبراتور و لرزاننده تأثیر آن‌چنانی در لاغر شدند ندارند.


در واقع این دستگاه‌ها تنها باعث جابه‌جایی موقت بافت چربی می‌شود. زمانی که فرد ورزش می‌کند، دستگاه‌های مختلف بدن شروع به فعالیت می‌کنند. متابولیسم در بدن افزایش پیدا می‌کند. درنتیجه چربی سوزی اتفاق می‌افتد. به کلامی ساده‌تر، لاغر شدن بر اثر ورزش کردن به خاطر لرزش عضلات نیست، بلکه دلیل اصلی افزایش سوخت‌وساز بدن است. ویبراتورها تنها عضلات و چربی‌ها را می‌لرزانند. این اتفاق به‌هیچ‌عنوان باعث لاغر شدن نمی‌شود.


دستگاه‌های حرارتی و لرزاننده

برخی دیگر از دستگاه‌های لرزاننده از تکنولوژی دیگری هم استفاده می‌کنند. آن‌ها به‌وسیله برق، حرارت اندکی تولید کرده و به بدن منتقل می‌کنند. ناحیه مورد نظر بر اثر حرارت شروع به عرق کردن می‌کند. همین اتفاق باعث می‌شود که شما تصور کنید در حال لاغر شدن هستید. اما واقعیت ماجرا چیست؟ ابتدا اینکه چربی‌هایی که با این دستگاه‌ها مورد هدف قرار می‌گیرند، چربی‌های زیر جلدی هستند. چربی‌های زیر جلدی دائماً در حال کم‌وزیاد شدن هستند. چربی‌های اصلی که باعث چاقی شما شده‌اند، زیر بافت قرار دارند.

حتی اگر چربی‌های زیر جلدی آب شوند، بعد از چند ساعت با خوردن کوچک‌ترین خوراکی‌ها برگشت می‌کنند. پس خیال خود را خوش نکنید. شاید بپرسید پس نتیجه این‌همه عرق کردن چه می‌شود. عرقی که در زیر این کمربندهای لرزاننده مشاهده می‌کنید، تنها آب است. در بافت پوستی بدن انسان آب وجود دارد. آبی که گاها بر اثر خوراکی‌های روزمره دریافت می‌شود. حرارت ایجاد شده توسط این دستگاه‌ها، تنها باعث جذب و تبخیر این آب می‌شود؛ درحالی‌که بعد از خوردن چند لیوان آب، دوباره شرایط به حالت قبل بازمی‌گردد.ویبراتورها بی‌فایده هستند؟

شاید بسیاری از افرادی که این دستگاه‌ها را خریده‌اند، ناامید شده باشند. با خواندن این متن می‌توانید به این نتیجه برسید که وعده لاغری با این تجهیزات، دروغ است. تأثیرات مشاهده‌ شده میدانی برای کاهش وزن و لاغری توسط ویبراتورها بسیار ناچیز است. اما این دستگاه‌های لرزاننده کاملاً بی‌فایده هم نیستند. اگر اسیر تبلیغات شده‌اید و یکی از آن‌ها را خریداری کرده‌اید، نگران نباشید.

ویبراتورها و صفحه‌های لرزاننده، با استفاده از نیروی الکتریسیته، انرژی به عضلات وارد می‌کنند. این حرکت شاید باعث لاغری نشود، اما آثاری دارد. وارد کردن انرژی به عضلات می‌تواند باعث تقویت قدرت آن‌ها شود. همچنین نیروی وارد شده می‌تواند رفع خستگی کند. پس شما می‌توانید پس از یک روز پرفعالیت برای در کردن خستگی از این وسایل استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که تأثیرات هم گذرا و کوتاه‌مدت هستند.


لاغر شدن بدون زحمت؛ مسیری اشتباه

اولین قدم برای لاغر شدن و رسیدن به فرم ایده‌آل، داشتن اراده است. آناتومی بدن به صورتی است که برای لاغر شدن باید زحمت بکشید. البته این تلاش به پارامترهای مختلفی مثل، سن، میزان چاقی، ژنتیک و شرایط زندگی هم مربوط است. اما چیزی که واضح است این است که لاغر شدن بدون زحمت اتفاق نمی‌افتد. کلیه راه‌ها و مسیرهایی که به‌جز رژیم غذایی استاندارد و ورزش کافی به شما معرفی می‌کنند، مسیرهای فرعی هستند.

بسیاری از این مسیرهای فرعی عوارض ممکن است عوارض شدید داشته باشد. به‌عنوان‌مثال عمل کردن، کات کردن روده، استفاده از شربت‌ها و قرص‌ها، خرید دستگاه‌های لرزاننده گران‌قیمت و... همه این روش‌ها، دارای عوارض هستند. عوارضی که گاها مالی است و گاها علیه سلامتی شما خواهد بود. اگر به دنبال لاغر شدن هستید، با متخصصین آن مشورت کنید و از مسیرهای مطمئن استفاده کنید. با داشتن اراده و کمی تلاش می‌توانید به مقصد مورد نظر برسید.


دریافت رژیم بر اساس مزاج و متابولیسم برای دریافت رژیم اینجا را کلیک کنید!سیستم ارسال دیدگاه توسط CComment