آب مورد نیاز بدن برای کاهش وزن
رژیم لاغری

آب یکی از اصلی‌ترین و مهمترین منابع در بدن است. از کودکی در کتاب‌های درسی خوانده‌ایم، 70 درصد حجم بدن را آب تشکیل می‌دهد. در واقع برای عملکرد بهتر بدن، آب بسیار اهمیت دارد. تأمین آب مورد نیاز بدن یک امر بسیار جدی است. شاید برای شما جالب باشد بدانید، برای لاغر شدن هم به خوردن آب نیاز دارید. تناسب اندام و کاهش وزن یک مسئله متابولیسمی است.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
راه‌ شکستن استپ وزنی
رژیم لاغری

استپ وزنی یکی از مشکلات رایج برای کسانی است که می‌خواهند کاهش وزن داشته باشند‍! بسیاری از افراد با وجود استفاده از رژیم غذایی مناسب و ورزش، نمی‌توانند وزن خود را کاهش دهند یا به عبارت بهتر دچار استپ وزنی می‌شوند. معمولا این افراد در هفته‌های اول به صورت نرمال و رضایت‌بخش کاهش وزن را تجربه می‌کنند. اما پس از یکی دو هفته اول، وزن آن‌ها ثابت می‌شود و دیگر کاهش پیدا نمی‌کند.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
دموی مزاج‌ها چگونه لاغر شوند
رژیم لاغری

اضافه وزن و عدم توانایی کاهش وزن در اغلب موارد مربوط به وضعیت مزاج افراد است. به همین دلیل افرادی که قصد دارند به‌تناسب‌اندام دست پیدا کنند، در ابتدا باید مزاج خود را به حالت نرمال برسانند. به‌طور مثال دموی مزاج‌ها دارای طبع گرم و تر هستند و رژیم غذایی آن‌ها کاملاً با افرادی که دارای مزاج بلغمی هستند، متفاوت است. یکی از دلایل اصلی عدم نتیجه‌گیری از رژیم‌های لاغری، عدم توجه به مزاج فرد است که موجب استپ وزن و عدم کاهش وزن می‌شود.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
آیا می‌توان در دوران شیردهی وزن کم کرد
رژیم لاغری

یکی از بهانه‌های بانوان برای چاق شدن و اضافه وزن، بودن در دوران شیردهی است. دوره‌ای که بلافاصله پس از بارداری آغاز می‌شود و تا مدتی بعد هم ادامه دارد. اصولاً اطرافیان مادر، در این دوران اصرار بر تغذیه بیشتر می‌کنند. با این استدلال که مادر منبع تغذیه برای دو نفر است، حجم خوردوخوراک در این دوره افزایش پیدا می‌کند. طبیعتاً مادر در دوران بارداری، به علت تحرک‌کم و خوراک زیاد، اضافه وزن داشته است.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)