تفاوت رژیم گیاهخواری و خام گیاهخواری
دانستنی ها

رژیم گیاهخواری و خام گیاهخواری یکی از رژیم‌های غذایی جذاب برای میلیون‌ها نفر در سراسر دنیاست. در این دو رژیم مصرف گوشت و فرآورده‌های گوشتی، ماهی‌ها، صدف‌ها و... منع شده است. میوه‌ها، سبزی‌ها، حبوبات و فرآورده‌های طبیعی اصلی‌ترین ارکان گیاهخواری هستند. با وجود اینکه این دو رژیم برای بسیاری از افراد شناخته شده است، اما خیلی‌ها به دلیل تشابهات اسمی، گیاهخواری و خام گیاهخواری را اشتباه می‌گیرند.

باید‌ها و نبایدهای عمل اسلیو معده
دانستنی ها

عمل اسلیو معده یکی از روش‌های جراحی لاغری برای برطرف کردن مشکل اضافه وزن و چاقی است. در این روش تا 80 درصد معده به روش لاپاروسکوپی خارج می‌شود و به این ترتیب با کوچک شدن حجم معده فرد، فرایند اضافه وزن متوقف شده و به‌دنبال آن متقاضی به تناسب اندام دلخواهش می‌رسد.

برنامه غذایی برای افزایش قد نوجوانان
دانستنی ها

کوتاهی یا بلندی قد یکی از پارامترهای مهم در اعتمادبه‌نفس داشتن است. ازآنجاکه داشتن ظاهری زیبا به علاوه داشتن قدی بلند و متناسب باعث جذابیت ظاهری بیشتری می‌شود، بسیاری از افراد تلاش می‌کنند با روش‌های مختلف قد خود را بلند کنند. البته این مسئله در نوجوانان نمود بیشتری دارد. در سنین نوجوانی و جوانی، مسئله ظاهر تأثیر بسیار زیادی در اعتمادبه‌نفس و ارتباطات اجتماعی می‌گذارد.

معایب و خطرات رژیم‌ های رایگان
دانستنی ها

رژیم‌های غذایی متنوعی در فضای مجازی برای لاغری و چاقی وجود دارد که هر کدام برنامه غذایی مشخصی را در اختیار شما می‌گذارند. برخی از این رژیم‌ها بسیار معروف هستند و بسیاری از متخصصان تغذیه نیز آن‌ها را می‌شناسند؛ اما برخی از آن‌ها رژیم‌های متفرقه لاغری یا چاقی هستند که نه‌تنها کمکی به شما نمی‌کنند، بلکه استفاده از آن‌ها عوارض جبران ناپذیری به‌دنبال دارد.