انواع کبد چرب و راهکارهای درمانی آن
دانستنی ها

کبد، یکی از بزرگ‌ترین اندام‌های داخلی بدن است که می‌تواند نقش اساسی در هضم غذا، سم‌زدایی، پروتئین‌سازی و پاک‌سازی بدن داشته باشد. این عضو دارای بافت الاستیک است و در قسمت راست بدن زیر ریه قرارگرفته و تا پایین معده و سمت چپ بدن امتداد یافته است. زمانی که میزان چربی تولید شده در کبد بیشتر از میزان نرمال باشد، این قسمت دچار التهاب می‌شود و میزان چربی‌های ذخیره شدن در بافت کبد افزایش پیدا می‌کند.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
رژیم غذایی مناسب سوداوی مزاج
دانستنی ها

از رژیم غذایی مناسب سوداوی مزاج‌ها چه می‌دانید؟ انسان‌ها را وقتی از ظاهر نگاه می‌کنید، غالباً شبیه به هم هستند، با یک سیستم و دستگاه‌های مختلف همسان؛ اما اگر دقیق‌تر نگاه کنید، تفاوت‌هایی می‌بینید که رسیدگی به آن‌ها مشکلات بسیار زیادی را حل خواهد کرد. شاید شما هم دیده باشید، گاهی یک خوراکی و غذا برای یک نفر بسیار دل‌چسب است و هیچ آسیبی به او نمی‌رساند، اما همان غذا برای یک فرد دیگر باعث بروز مشکلات مختلفی مانند دل‌پیچه و... می‌شود.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
رژیم غذایی برای صفراوی مزاج‌
دانستنی ها

مزاج یا طبع هرکسی به لحاظ ژنتیک و سبک زندگی‌اش متفاوت است. در واقع انسان‌ها از مزاج‌های گوناگونی برخوردار هستند. به همین دلیل ممکن است یک نفر با خوردن مقدار بسیار کمی مواد غذایی با طبع سرد دچار مشکل گوارشی شود؛ اما فرد دیگری با خوردن چند برابر آن‌هم ناراحتی و مشکلی را احساس نکند. دلیل این موضوع تفاوت مزاج آن‌هاست. امروزه توصیه‌های غذایی بسیار متنوعی وجود دارد که به‌منظور اصلاح مزاج‌ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)
رژیم غذایی پس از عمل بای ‌پس معده
دانستنی ها

چاقی و اضافه وزن این روزها گرفتاری و دغدغه خیلی‌هاست. بسیاری از پزشکان معتقدند که چاقی مادر بسیاری از بیماری‌ها و پایه‌ریز بسیاری از مشکلات است. روش‌های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد، مانند رژیم‌ لاغری و... اما بسیاری از افراد نیز به دلایل مختلف مانند چاقی بیش از اندازه، رو به عمل بای پس معده می‌آوردند.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)