لاغری سریع شکم و پهلو

لاغری سریع شکم و پهلو چه مزایا و معایبی دارد؟

کاهش وزن و رسیدن به فرم ایده‌آل یکی از آرزوهای جذاب در میان افرادی است که به معضل چاقی دچار هستند. چاقی هم انواع مختلفی دارد، گاهی یک نفر در تمام اعضای بدن خود مشکل اضافه وزن دارد، گاهی این چاقی موضعی است و تنها به بخش‌های محدودی ختم می‌شود. یکی از قسمت‌هایی بیشترین تأثیر را در فرم بدن دارد و به‌راحتی چاق می‌شود اما به‌سختی لاغر می‌شود، شکم و پهلو است. لاغری سریع شکم و پهلو هدفی است که بسیاری از افراد آن را دنبال می‌کنند و برای رسیدن به این هدف دست به اعمال مختلفی می‌زنند. بسیاری از این افراد از قرص‌های لاغری، عمل‌های جراحی و ورزش‌ها سنگین برای لاغر کردن سریع شکم و پهلو استفاده می‌کنند. در این بخش می‌خواهیم بررسی کنیم که لاغری سریع شکم و پهلو چه مزایا و معایبی دارد.
 

مزایای لاغری سریع شکم و پهلو

مسئله تناسب‌اندام، ارتباط مستقیمی با سلامت و قوای جسمانی دارد. پس رسیدن به تناسب‌اندام ممکن است سلامتی را نیز تحت تأثیر خود قرار دهد، با این نگاه مسئله‌ لاغر کردن بسیار حساس خواهد شد، زیرا اگر برای رسیدن به مقصد که لاغری شکم و پهلو است، از مسیرهای نامطمئن و غیراستاندارد عبور کنید، نتیجه قطعا مطلوب شما نخواهد شد و ممکن است آسیب‌های جدی به سلامت شما وارد شود.

1- پیشگیری از رشد توده‌های چربی

لاغری سریع شکم و پهلو باعث می‌شود که بافت‌های چربی سریع از بین بروند. به بیانی دیگر، بسیاری از اوقات از بین بردن چربی‌های این نواحی بسیار سخت می‌شود، زیرا بافت چربی قدیمی و سفت شده و تلاش دوچندانی برای آب‌کردن می‌طلبد؛ اما با لاغری سریع، اجازه رشد بیشتر به این بافت‌ها داده نمی‌شود در نتیجه راحت‌تر لاغر می‌شوید.
 

2- زیبایی اندام و فرم‌دهی

زیبایی اندام و فرم‌دهی اتفاق می‌افتد. پهلو و شکم در هر دو جنس یعنی هم آقایان و هم بانوان یکی از ارکان مهم در خوش‌فرمی و خوش‌لباسی است. اگر توجه کرده باشید زیباترین پیراهن را بر تن کسی که شکم بزرگ و نامتعارفی دارد بپوشانید، نیمی از جذابیت آن کاسته خواهد شد. پس رسیدن به فرم مطلوب گزینه‌ای جذاب است.
 

3- دسترسی سریع به هدف

زودتر به هدف رسیدن خوب است. شاید شنیده باشید که می‌گویند دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است. در مسئله تناسب‌اندام، دیر به مقصد رسیدن می‌تواند باعث زدگی از مسیر و رها کردن روند لاغری شود. پس زمانی که زودتر به نتیجه برسید، بیشتر مشتاق خواهید شد.

4- پیشگیری از بیماری‌های مفصلی

لاغری سریع اندام‌های شکم و پهلو از بروز آسیب‌هایی مانند دیسک کمر، مشکلات مفصلی، زانو درد و پادرد جلوگیری می‌کند. جالب است بدانید بیش از نیمی از کسانی که در کهنسالی از پا افتاده می‌شوند، به خاطر عدم تعادل وزن در نواحی شکم و پهلو است.
 


معایب لاغری سریع شکم و پهلو

پس از بررسی نکات مثبت لاغری سریع شکم و پهلو، باید با واقعیت‌ها روبه‌رو شویم و نکات منفی و بسیار مهم را هم بدانیم. اگر می‌خواهید برنامه‌های لاغری سریع این نواحی را شروع کنید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا این بخش را هم مطالعه کنید.
همان‌طور که گفتیم رسیدن به هر مقصدی با عجله و از مسیرهای نامطلوب، ممکن است نتیجه عکس داشته باشد. ابتدا باید توجه کنید که لاغری سریع برای شکم و پهلو را از چه طریق می‌خواهید انجام دهید. آیا از طریق تغذیه‌های خاص است؟ از طریق ورزش‌ها مخصوص است؟ از طریق عمل‌های جراحی است؟ یا از طریق مصرف داروها؟
بد نیست بدانید چربی سوزی 100درصدی موضعی بدون تأثیرگذاری بر اندام‌های دیگر تنها یک افسانه‌ی تبلیغاتی است. شرکت‌های فروش دارو و افرادی که رژیم لاغری می‌دهند یا حتی مربیان ورزشی به‌خوبی می‌دانند که مسئله لاغر کردن شکم و پهلو آن‌هم با سرعت، از نکته‌های مورد علاقه و جذاب افراد است. این افراد به‌نوعی روی نقطه‌ ضعف‌تان دست می‌گذارند تا شما را جذب کنند؛ اما در این بخش قرار است معایب لاغری سریع شکم و پهلو را مورد بررسی قرار دهیم.

1- مشکلات پوستی

 تغییر بافت و سایز در هر عضوی باید کاملاً منظم و تدریجی انجام شود تا پوست و بافت‌های دیگر خود را با آن مطابق کنند. این چربی‌ها یک‌شبه به دست نیامده‌اند که یک‌شبه از بین برود. بیشتر کسانی که دست به اعمال مختلف برای لاغری سریع این مواضع می‌زنند، در پایان با پوستی افتاده و پر از چین و چروک مواجه می‌شوند.
 

2- تأثیرات مستقیم روی اندام‌های دیگر

 سریع لاغر کردن شکم و پهلو از هر روشی که باشد، روی اندام دیگر تأثیر می‌گذارد. به‌عنوان مثال با انجام حرکات ورزشی سنگین برای این نواحی باید منتظر لاغر شدن باسن، ران یا حتی صورت هم باشید. اگر عمل جراحی کنید، باید منتظر ضعیف شدن سیستم ایمنی و اختلال در اعضای مختلف بدن باشید.
 

3- ایجاد عوارض و مشکلات مختلف

 لاغر کردن سریع نواحی شکم و پهلو به دلیل قرار داشتن در محدوده‌ای حساس می‌تواند مشکلات مختلفی داشته باشد. به‌عنوان مثال دیسک کمر و آسیب به مهره‌های ستون فقرات از طریق ورزش. اختلالات گوارشی و روده از طریق عمل جراحی، بهم ریختن سیستم بدن و تأثیرات مختلف مانند ریزش مو، جوش زدن، اختلالات هورمونی و از بین رفتن بافت عضلانی از طریق مصرف دارو.
 
نکته پایانی
تحقیقات و پژوهش‌ها نشان داده است، سیکل کاهش وزن در افراد مختلف متفاوت است. البته می‌توانید با یک سری عادت‌های مختلف مانند کمتر کردن وعده شام یا حرکات مخصوص، مانند حرکات ورزشی مختص به شکم و پهلو، روند کاهش وزن را کاهش دهید؛ اما مطمئن باشید سریع لاغر کردن شکم و پهلو و حتی اندام‌های دیگر از روش‌های غیراصولی، اصلاً به سود شما نخواهد بود.


دریافت رژیم بر اساس مزاج و متابولیسمبرای دریافت رژیم اینجا را کلیک کنید!

سیستم ارسال دیدگاه توسط CComment