در کنار درس، این مقاله را هم بخوانید تا حتما نمره ی بیست بگیرید!

این روزها بازار امتحانات و درس خواندن ها داغ است، در این میان خیلی ها از فشار درسی دچار ضعف و خستگی می شوند. البته این نکته قابل تامل است که طبق بسیاری از تحقیقات، میزان طبیعی و نه مزمنِ استرس نه تنها مخرب نیست بلکه باعث افزایش تمرکز و تقویت حافظه هم می شود. هورمون های استرس یعنی

آدرنالین و کورتیزول انرژی بدن را به خوبی افزایش می دهند. البته نباید مدیریت میزان استرس و واکنش متقابل هر فرد به آن را هم فراموش کرد.

در ضمن واقعیت این است که خیلی از ما این تجربه را داشته ایم؛ ما زمانی شروع به درس خواندن می کنیم یا موقعی می توانیم مطالب را خوب به حافظه بسپاریم که استرس داریم و البته می توانیم این استرس را به نحوی در جهت یادگیری خودمان هدایت کنیم؛ به عنوان مثال، سرعت یادگیریمان افزایش پیدا می کند یا مباحث را زودتر از همیشه حفظ می شویم!

اما توصیه های طلایی لیمومی برای آنها که نمره ­ی کامل امتحان های مختلف زندگی را می خواهند:

از سوی دیگر به دلیل افزایش فعالیت مغز در این ایام نسبت به همیشه، نیاز بدن به مواد خوراکی افزایش پیدا میکند درحالی که امکان دارد بعضی از ما در همین ایام رژیم عذایی هم داشته باشیم و خوردن شیرینی، شکلات، غذاهای چرب، فست فود، قهوه، نسکافه، آجیل و خیلی از خوراکی هایی دیگر در این ایام برای ما ممنوع باشند.

پس باید چی بخوریم؟

 بهتر است در این ایام بیشتر از ميوه و سبزيجاتی كه دارای فيبر و كربوهيدرات هستند استفاده کنیم چون انرژی آنها به آهستگی در بدن آزاد می­شود و نیاز مدام ما به مواد خوراکی را برطرف می­کند.

البته بهتر است میزان مصرف هرکدام از مواد غذایی های گفته شده را در یک رژیم یکپارچه که فقط برای شخص شما صادر شده است بررسی کنید. لیمومی برای هر نفر به صورت تخصصی، رژیم اختصاصی آماده می کند!

برای سفارش و بررسی رژیم ها از طریق تلگرام اینجا را کلیک کنید.

اما ماده‌ی دیگر‌ای که این روزها به شدت مورد نیاز بدن ما است گلوكز نام دارد، چون وجود گلوکز در جریان خون، سوخت ترجیحی مغز را فراهم می کند.

و اما برای تأمین گلوکز، اغلب از شکر، شکلات و شیرینی استفاده می شود درحالیکه بهترين گلوكز در كربوهيدرات هایی مثل برنج، نون، عدس ( غذای عدسی)، انواع توت ها، گریپ فروت، سیب و گلابی پیدا می­ شود؛ چون بدن برای هضم کردن آن‌ها زمان بیشتری صرف می‌کند، پس مدت زمان بیشتری قند خون را بالا می­برند.

در رفتارهای غذایی­مان هم باید دقت کنیم، در ایام امتحانات نبايد بين وعده های غذایی فاصله زیادی بيافتد، از طرف دیگر نباید بگذاریم بدنمان در حالت كم آبی بماند.

مواد دیگری که البته همیشه و همه جا خوردنشان توصیه می ­شود، مصرف تخم مرغ و عسل در صبحانه است که برای فعال شدن ذهن به شدت فایده دارد، خوردن عسل و تخم مرغ هم در صورتی توصیه می­شود که بیش از اندازه­ی مجازِ رژیم نباشد.

و اما نکات نهایی این مقاله که راجع به استرس و تغذیه در امتحانات است به شرح زیر است:

نکته ۱: مصرف بیش از حد کربوهیدرات ها باعث خواب آلودگی می­ شود.

نکته ۲: دیابتی ها در مصرف کربوهیدرات ها دقت کنند!


سیستم ارسال دیدگاه توسط CComment