چرا رژیم ها یکی پس از دیگری با شکست مواجه میشن؟

1.عجله کردن در کاهش وزن:

خیلی از ما دنبال این هستیم که در کمترین زمان ممکن، بیشترین وزن ممکن رو کم کنیم، این هدف هرگز با رژیم­های اصولی­ همخوانی نداره، چون یک رژیم اصولی به دنبال تأمین سلامت ماست، پس با ایجاد فشارهای زیاد به بدن مخالفه و کاهش وزنی آهسته رو توصیه می­کنه.

اما عجله­ ی ما باعث میشه تا سراغ رژیم­های پرفشار و نامتعادل بریم و بعد از مدتی هم خسته می­شیم و رژیم رو رها می­کنیم. سریعترین راه­ها، ما رو با خستگی به مقصد می­رسونن، آهسته و با انرژی برای تغییراتمون حرکت کنیم.

 2.تاثیر اطرافیان:

واقیعت اینه که شنیدن بعضی از جملات از برخی اطرافیان می­تونه نشونه­ای از دلسوزی­ های نابه­ جا باشه. حتما شما هم وقتی رژیم گرفتین با کسایی روبه­رو شدین که به شما گفتن: ضعیف شدی، زشت شدی، دور چشم­هات گود افتاده و الی آخر. اما این جملات باعث می­شن که ارادمون متزلزل بشه و در تغییر مهمی که به سلامتیمون کمک زیادی می­کنه سست بشیم، هرگز فراموش نکنیم که ما لاغر میشیم تا سالم­تر باشیم.

 3.خستگی:

هر تغییری نیاز به رعایت یک سری اصول داره. اگر این اصول نتونه در زندگی روزانه و همیشگی ما جای خودش رو پیدا کنه، پس یک روز با دلزدگی کنار گذاشته میشه. برای کاهش وزن هم ما باید ماه­ها و گاهی هم سال یا سال­ها یه سری قواعد و اصول رو رعایت کنیم که اگر باهاشون سازگار نشیم، چیزی جز خستگی برامون نمی­مونه. پس از قواعدی که باید رعایت بشن نترسیم و دوری نکنیم اگر کمی باهاشون دوست بشیم متوجه میشیم که تا چه اندازه می­تونن بهترین همراهین ما برای داشتن زندگی­ای سالم­تر باشن. 4.عدم هماهنگی:

ممکنه بین برنامه­ غذایی و زندگی ما با سایر اعضای خونه تفاوت­هایی به وجود بیاد در نتیجه باعث میشه که با خریدن اقلامی که برای سایرین نیاز هستش و برای ما مضر! نتونیم تعادل رو نگه داریم و یا وقت کافی و حوصله­ ی درست کردن غذای جدا برای خودمون رو نداشته باشیم، پس رژیم به فنا میره، تنها کاری که باید بکنیم اینه که برای یکبار هم که شده خودمون رو نجات بدیم، بقیه با خوردن خیلی از غذاها مشکلی براشون پیش نمیاد اما ما چی؟ کمی هم به فکر خودمون باشیم.

5.مهمونی ها:

اکثر ما دوست نداریم که دیگران رو در جریان رژیم داشتنمون قرار بدیم و خودمون رو از شنیدن برخی صحبت­هایی که ناراحتمون می­کنه، مصون کنیم. در نتیجه مجبوریم توی مهمونی­ها رژیم رو کنار بذاریم و غذای غیررژیمی رو به اصرار صاحبخونه، اون هم به مقدار زیاد نوش­جان کنیم. ممکنه این مهمونی­ها در برخی مناسبت­ها زیاد بشن و توی هفته سه یا چهار بار اتفاق بیفتن، پس عملا می­تونن چشم رژیم ما رو کور کنن. اگر هدفمون از داشتن رژیم، داشتن بدنی سالم­تر، شاداب­تر و متعادل­تر هستش پس از حرفهایی که همیشگی هستن ترسی نداشته باشید و با قدرت و اراده کار خودتون رو بکنید.

6.مسافرت ها:

اگه مسافرت شهر به شهر و دیدن اقوام و فامیل­ها رو در پیش داشته باشیم که همون حکایت مهمونی رو داره با ضریب تعارفات بالاتر و اگه هم مسافرت گشت و گزاری، انتخاب­های غذاییمون با محدودیت روبه­رو میشن و از طرف دیگه ­هم فعالیتمون دراین زمان بیشتر میشه در نتیجه نیازمون به غذا هم بیشتر میشه و اگه ناسالم خوری رو هم اجبارا در پیش بگیریم که دیگه نتیجه واضح هستش. نهایت کاری که می­تونیم بکنیم و اصلا هم دور از انتظار نیست اجتناب از خوردن چیزاییه که متابولیسممون رو با وقفه روبه­رو میکنه، توی مسافرت درسته کاهش وزن متوقف میشه، اما میشه افزایش وزن هم نداشت.دریافت رژیم بر اساس مزاج و متابولیسم برای دریافت رژیم اینجا را کلیک کنید!


سیستم ارسال دیدگاه توسط CComment